Pekingben a Nagy Fal számos szakasza látogatható, és ezek közül az egyik nevezetes szakaszhoz jutottam el a szerdai nap folyamán. Mivel a kínaiak a Sárkányhajó Fesztivál miatt szabadnapot engedtek, és így nem kellett órára menni, így Liboval és még legalább tíz másik ismerőssel együtt vágtunk neki egy turistabusz fedélzetén elindulva a Nagy Fal meghódításának. Amely része sajnos tömegközlekessel csak nagyon körülményesen megközelíthető. A Huanghuacheng, amelynek jelentése a Sárga Virágok Fala a Nagy Fal egy igen különleges szakasza Pekingben és nem is véletlenül hívják a Vizi Nagy Falnak. Ugyanis a hegyek bércein végigfutó erődítményrendszer ezen a szakaszon kisebb tavak mellett, és ami igazán meglepő némely tavakon keresztül is haladt.
Ez a szakasz a késő középkorban épült a Ming dinasztia idején, megerősített védelmi állásként az esetleges mongol fenyegetés ellen. A Nagy Fal több helyen a tavakon keresztül haladt végig egykoron, azonban sajnos ezek a kényes részek az évszázadok múlásával mára leomlottak. Ez a Nagy Fal szakasz ezért is eltérő a korábban látogatott szakaszoktól, mert a helyreállítása csak részlegesen történt meg, így bár maga a fal meg lett erősítve, de a tavak a mai napig elválasztják egymástól az egyes szakaszokat, ráadásul a Fal felépítményei sem kerültek a látogatási övezet központjában újraépítve, így korlát és tornyok nélkül amolyan útként kanyarog a fal a hegytetőn. Ami nekem inkább a félelmetesnek hatott, noha kétségtelenül a Nagy Fal tetejéről bámulatos felülnézeti kilátás nyílik a helyre. Páran így a Falon mentek végig, én beértem a a mellette kanyargő földúttal, ahonnan időről időre léptem csak fel a Falra a feljárópontoknál.
A hegytetőn lévő Falon állva kék tavak, a tavakat övezi zöldellő hegyek és ott jártunkkor még a kék ég és a fehér felhők együttes látványa nagyon szép természeti látképet tárt elénk, amelyet tovább színesített a zöldellő hegy bércein végigfutó Nagy Fal látványa, amelynek a látogatási szakasztól távolabb eső részein a tornyai is állnak, és így szinte sértetlennek hat a védmű panorámaképe. Azonban, ahol épp nem fut végig a Nagy Fal, a természeti látkép már önmagában lenyügöző a környező hegyek felé tekintve. A szintkülönbség a tavaknál nem volt túl nagy, és csónakot is lehet bérelni, hogy az ember a Nagy Fal tövében hajókázhasson, ha épp erre támad kedve. Egy rövidebb motorcsónakos tó-átszelést mi is beiktattunk a napi programba.
Kellemes kirándulás volt ez a természetbe, némi műemléknézéssel egybekötve. Noha a turisztabusz megkötése folytán csak négy óránk volt körülnézni, és így természetesen nem jutottunk el az igazán távoli helyekig, de az igazán egyedi tóba nyúló Nagy Fal részeket így is felfedezhettük. Örülök, hogy eljutottam Peking ezen szegletébe is.