A számomra lassan legendássá váló 4-es metró vonalán jártam ismét további látnivalók nyomában. Az Állatkert mellett ugyanis találhatunk pár további érdeklődésre számot tartó helyszínt. Az egyik magában az Állatkertben található, ami a Pekingi Akvárium. Ám ez az épület Kína legnagyobb vízi élővilágát felvonultató kiállítóépülete. A belépő közel 4000 Ft, ennek ellenére szerintem érdemes ellátogatni az épületbe. Sok olyan vízi állatot láthatunk, amit otthon egészen biztosan nem. Sajnos a fényképek nem igazán adják vissza, hogy a trópusi folyók halait bemutató nagyteremben némelyik hal a látogatóknál is nagyobb. Általában azt hihetjük, hogy a folyóban úszkáló hal ha nagy is, azért mi nagyobbak vagyunk. Aki útba ejti ezt a helyszínt, az leszámolhat az ilyen illúziókkal. Igazi óriásokkal találkozhatunk az egyik nagy akváriumban. Meg persze sok más érdekes, színes halfajtával a trópusi őserdő mintájára felépített teremben.
Innen jutunk el a központi csarnokba, ahonnan a további látogatási területek nyílnak és ahol az elengedhetetlen szuvenír és giccs parádé megvásárlására is lehetőségünk nyílik, ha nem sajnáljuk ilyesmire a pénzt. A magam részéről nem vettem semmit. Utamat a tengeri halak és élővilág kiállítási övezetében folytattam, ami az Akvárium központi részében kap helyet. Akadnak mozgólépcsők, amik felett üvegplafonon át nézhetjük meg az elúszó halakat és rájákat. Illetve ők is megnézhetik a turistákat, bár valószínűleg már elég megszokott és unalmas látványt nyújthatnak a látogatók, akiknek nagy része gyerek és azt őket kísérő szülők. De ugyanitt találkoztam ember méretű óriásteknőssel, kisebb és nagyobb tengeri halakkal, valamint medúzákkal, amik egészen bámulatos látványt alkotnak. Mintha vízi szellemeket látnánk, ahogy a vízben lebegve foszforeszkál némelyikük.
Emellett akadnak magyar szemmel igazi újdonságok is a további kiállítási területen, hiszen delfinekkel otthon nemigen találkozunk. Itt azonban több fajta delfin is megfigyelhető, ahogy egymást és magukat szórakoztatják, hol lassan, hol gyorsan cikázva a medencékben. Valamint akadnak még cápák is, bár nem a vérszomjasnak látszó fajtákból. A tengeri rákok némelyike esetében a méret megint csak élőben látva igazán döbbenetes. Hatalmas példányok is tanyáznak néhol, amik egy gyerek méretével vetekednek. Szóval sok olyan állattal találkoztam, amivel odahaza esélyem sem lenne. A Föld nagyobbik része egyébként is víz alatt található, nem csoda, hogy az állatvilága is sokkal változatosabb. Közel két óra alatt jártam körbe a helyszínt, de ha persze minél több kisebb akváriumnál állunk le nézelődni, annál hosszabb lehet ez az idő.
Innen az Állatkerttel szemközti helyre tartottam. A bevásárlóközpont mellett ugyanis található egy sokkal érdekesebb látnivaló is. Megvallom a csillagászat egyik kedvenc tudományos témaköreim egyike, így lehet csak nekem bírt nagyobb jelentőséggel a Pekingi Planetárium felkeresése. Noha nem mentem be se 3D-s, se 4D-s kínai vetítésekre, ám a kiállítócsarnokok bejárása önmagában is érdekes élmény volt. 300 Ft ellenében közel egy órán át barangoltam a helyen. Először a régi A épületben, majd az modern B épületben. A csarnokok megvannak töltve a csillagászattal kapcsolatos érdekességekkel, ismeretterjesztő modellekkel, vetítésekkel, és helyenként más kiállítási tárgyakkal, mint egy műhold, antik csillagászati szerkezetek vagy meteorit darabok. Bár a látogatók többsége itt is gyerek volt, szerintem felnőttként is érdekes bejárni a helyet, ha érdeklődünk valamelyest a természettudományok, különösen a csillagászat iránt. Nagyon színvonalasan kialakított komplexumról van szó.