A hétköznapok kiegészültek egy HSK kínai nyelvvizsga felkészítő kurzussal is, hogy ha júniusban megint nekifutnék a 6-os szintnek, akkor már eséllyel induljak a nyelvvizsga megszerzéséért. Így hétköznap néhány hétig elfoglaltabb leszek a szokásosnál, hiszen az egyetemi órák mellett járok nyelviskolába is képezni magam. Miközben a folyamatos kisebb évközi számonkérések sem maradnak el, hogy folyamatosan teszteljék a tanórákon a tanulásunkat. Az intenzív tanulás mellett persze remélem hétvégenként rendre lesz lehetőségem kicsit pihenni, meg kimozdulni és várost nézni.
Ezen a hétvégén szombaton volt viszonylag jobb idő, bár igazán tiszta idő nem lett. Mindenesetre Liboval kihasználtuk az időt, hogy legalább egy fél napos kisebb kirándulást tegyünk. Így jutottunk el a Régi Csillagvizsgálóhoz, amely az egykori pekingi városfal egy bástyájának tekinthető, amely szerencsére ma is látogatható. A kőből épített torony mellett meg kiállótcsarnokok és szabadtéri kiállítótér is kapcsolódik a helyszínhez, amely bepillantást enged az egykori kínai csillagászatba. Annak történetébe, és nemzetközi kapcsolataiba egyaránt. Bár a nagy sárkányos szerkezetek működéséről sejtelmem sincs, miként lehetett velük a csillagokat tanulmányozni, hiába van kiállítva belülök jópár szerte a helyszínen.
Több mint fél évezredes történelmével ez a világ egyik leghosszabban működő csillagvizsgálója is egyben. Noha ma már a város fényszennyezése szerintem nem tenné lehetővé az aktív használatot. Érdekesség, hogy itt a kaput nem két oroszlán, hanem két sárkány szobra őrzi az erődtorony tövében. Aztán fel lehet menni a torony tetejére, ahonnan viszont csak a környező utcák toronyházaira nyílik kilátás, a többit kitakarják a közeli épületek. A tetőn pedig újabb hatalmas szerkezetek tekinthetők meg. A helyszín meg nem túl nagy, egy óra alatt kényelmesen mindent meg lehet nézni. Ha sietősebb, akkor szerintem nagyjából fél óra alatt is körbejárható minden.
Innen indultunk tovább a közel negyedórás sétára található Nap Oltára parkhoz, amely ingyenesen látogatható a követségi negyeden belül. Így aztán közpark jellege ellenére is több külföldit látni, feltehetően a közeli követtségek alkalmazottjait és családját. A helyszín nagyjából pont akkora, mint a Föld Oltára, azonban itt a négyzetes oltárt csak egy köralakú kerítés határolja. Sajnos különbelépő ellenében sem látogatható maga az oltár, így csak a közeli buckáról lehet bepillantani és fényképeket készíteni. A nagy hármaskapuk mellett a többi császárkori épületrész vagy felújítás alatt állt, vagy adminisztrációs övezet, így maradt a park körbejárása. Amely kis mesterséges dombjaival, tavacskáival egészen kellemes ligetet alkot az egykori császári oltárépület-együttes körül. Látni is sok helybelit, akik itt gyűlnek össze szórakozni, találkozni és eltölteni az idejük. Mivel ráértünk, mi is közel két órát időztünk el a parkban, a műemlékrészek megtekintése mellett.